Masterpass — czym jest i jak działa nowoczesna usługa od Mastercard?

Masterpass — czym jest i jak działa nowoczesna usługa od Mastercard?

Masterpass to elektroniczny portfel. Dzięki niemu płatności przez internet będą jeszcze łatwiejsze, wygodniejsze i… bezpieczniejsze. Jak działa Masterpass i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Płatności bezgotówkowe są dziś popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nic dziwnego. Przy pomocy kart płatniczych, smartfona czy smartwatcha można zapłacić za zakupy i usługi nie tylko szybko i wygodnie, ale także bardzo bezpiecznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów, banki, operatorzy i inne instytucje finansowe, dostarczają coraz to nowe narzędzia, wspierające wygodne płatności online. Jednym z nich jest elektroniczny portfel Masterpass.

Czym jest Masterpass?

Masterpass to elektroniczny portfel stworzony przez Mastercard — znaną na całym świecie instytucję wydającą karty płatnicze sygnowane marką i logo Mastercard. Podczas gdy w tradycyjnym portfelu przechowujesz monety i banknoty, Masterpass przechowuje dane Twoich kart płatniczych. Logotyp globalnego lidera sprawia, że już na starcie zaufanie do Masterpass jest bardzo wysokie. Czy słusznie? Zdecydowanie tak. Nowoczesny elektroniczny portfel umożliwia wykonywanie bezpiecznych płatności za zakupy i usługi we wszystkich punktach handlowych na świecie oznaczonych znakiem Mastercard. Po połączeniu z dodatkowymi aplikacjami (np. Sky Cash) pozwala także szybko i wygodnie zapłacić za parking, bilet kolejowy czy autobusowy, autostradę, bilet do kina czy ubezpieczenie.

Jak działa Masterpass?

Przy pomocy elektronicznego portfela zapłacisz wygodnie, szybko i bezpiecznie za zakupy w internecie. Masterpass gromadzi w jednym miejscu dane wszystkich Twoich kart płatniczych. Aby dokonać transakcji, nie musisz sięgać po kartę. Wystarczy jedno kliknięcie, login do wirtualnego portfela i kod PIN.

Jak zacząć używać portfela Masterpass?

Aby rozpocząć korzystanie z Masterpass:

  • wejdź na stronę masterpass.com i zarejestruj się bezpłatnie;
  • potwierdź swoje dane kodem SMS. Otrzymasz go na numer telefonu podany podczas rejestracji;
  • aktywuj kartę/karty płatnicze
  • zdefiniuj swój mPIN.

W niektórych bankach (BNP Paribas, Santander, Pekao) aktywacja portfela Masterpass jest możliwa przy pomocy bankowej aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje korzystanie z Masterpass?

Bez względu na to, w jakim banku znajduje się Twoje konto, korzystanie z Masterpass jest zupełnie darmowe.

Wygodne płatności Masterpass

Jeśli chcesz zapłacić kartą płatniczą w sklepie internetowym, będziesz musiał wypełnić formularz zawierający nie tylko numer karty, ale także dane właściciela, datę ważności, kod CVV lub CVC. Choć cały proces nie jest skomplikowany i trwa stosunkowo krótko, dla wielu osób może stać się powodem rezygnacji z zakupów czy porzucenia koszyka już na etapie dokonywania płatności. Dzięki portfelowi Masterpass sfinalizujesz zakupy online bez konieczności podawania wszystkich wymienionych wyżej danych. Mimo że zapłacisz za nie kartą. Procedura weryfikacyjna odbywa się bowiem w portfelu, a jedyne co musisz zrobić, to potwierdzić ją przy pomocy kodu PIN.

Bezpieczeństwo Masterpass

Ze względu na to, że dane kart są ukryte w portfelu, a robiąc zakupy online, nie musisz każdorazowo ich podawać, korzystanie z Masterpass znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa internetowych transakcji. Dzięki portfelowi zachowasz pewność, że wrażliwe dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Nawet jeśli skorzystasz z usług nieuczciwego sprzedawcy. Pamiętaj także, że użytkując elektroniczny portfel, jesteś dodatkowo chroniony przed oszustami. Wszystko dzięki usłudze chargeback.

Jeśli sprzedawca nie dostarczył produktu, za który zapłaciłeś, produkt jest wadliwy lub okazało się, że towar jest niezgodny z opisem, odzyskasz swoje pieniądze.

Masterpass — promocje

Osoby, które założą portfel Masterpass, mogą liczyć na atrakcyjne promocje u partnerów Mastercard. Zazwyczaj są to zniżki na produkty i usługi oraz konkursy i loterie z nagrodami. Obecnie użytkownicy Masterpass mogą wziąć udział w loterii, w której nagrodą główną jest kamper Benimar Tessoro 463, a wśród nagród dodatkowych znajdują się m.in.: smartwatche, słuchawki i vouchery zakupowe.

Komentarze
Dodaj komentarz