Ranking kont osobistych 2024 - najlepsze konto osobiste

Ranking kont osobistych 2024 - najlepsze konto osobiste

Sprawdź czym jest, jak działa, jak wybrać konto osobiste oraz wszystkie najważniejsze informacje o rachunku bankowym, który chcesz założyć!

Konto osobiste to element, który z pewnością powinna posiadać każda dorosła osoba. Bardzo często musimy założyć nowe dodatkowe konto bankowe lub zmienić te obecne. W takiej chwili pojawia się wiele wątpliwości o to, jakie konto bankowe wybrać. Bardzo pomocnym narzędziem do tego jest ranking kont osobistych, dzięki któremu możemy łatwo porównać wiele ofert i wybrać najkorzystniejsze konto na rynku.

Czym jest ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistych to zestawienie aktualnych ofert kont bankowych z różnych banków. Ranking ma charakter listy, na której znajdują się poszczególne konta bankowe, które oferują banki. Lista ta jest aktualizowana i zawiera tylko obecne oferty. Na liście każde konto bankowe jest dokładnie opisane pod wieloma względami np. opłat, funkcjonalności, promocji czy innych elementów. Listę tą możemy filtrować według własnych wytycznych i preferencji. Porównywarka kont jest bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze. Skorzystać może z niej każda osoba. Ranking kont osobistych tworzy się w celu dostarczenia wszystkich informacji osobom chcącym założyć konto - na jednej stronie internetowej i ułatwieniu im tego zadania.

Jak się korzysta z klasyfikacji rachunków bankowych?

Z rankingu kont osobistych korzysta się niezwykle prosto i intuicyjnie. Aby wybrać najlepsze dla nas konto, wystarczy przejść na początek strony internetowej i zapoznać się z listą proponowanych rachunków bankowych. Są one dokładnie opisane, dzięki czemu możemy poznać i co najważniejsze łatwo porównać wszystkie informacje o dostępnych kontach. Gdy wybrane konta bankowe zainteresują nas, wystarczy zapoznać się z informacjami o takim koncie. Są one wyszczególnione i dokładnie opisują dane konto. Dobrą taktyką wyboru konta indywidualnego jest wybranie w ten sposób dwóch - trzech kont, które spełniają nasze oczekiwania i zdecydowanie się na to, które oferuje najwięcej korzyści. Gdy już takie wybierzemy, wystarczy przejść na stronę danego banku z rankingu i założyć je. Możemy zrobić to całkowicie internetowo, wypełniając formularz i potwierdzając swoją tożsamość np. przelewem z innego istniejącego już konta, które posiadamy. Aby skorzystać z takiego rankingu, na początku nie musimy podawać żadnych informacji o naszej osobie i możemy przeglądać listę całkowicie niezależnie. Możemy również w takiej porównywarce wybrać i założyć kilka kont, jeśli potrzebujemy ich do różnych celów. Same rankingi są dostępne 24h/7 oraz są aktualizowane - najczęściej co miesiąc lub w razie gdy zajdą istotne zmiany na rynku kont osobistych w sektorze bankowym.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu?

Ranking kont bankowych posiada wiele plusów i zdecydowanie warto z niego skorzystać przed otworzeniem nowego rachunku. Pierwszym plusem jest ułatwienie tego zadania. W rankingu otrzymamy spis wszystkich dostępnych aktualnie rachunków, jakie oferują banki. Nie będziemy musieli zatem samodzielnie przeszukiwać internetu i przeznaczać na tą czynność dużej ilości czasu. W rankingu dostępne są też wszystkie promocje które mamy dostępne w chwili obecnej, co również byłoby trudne do sprawdzenia osobiście. Drugim powodem, dla którego warto korzystać z porównywarek finansowych, jest to, że dzięki rankingowi możemy zaoszczędzić pieniądze. Wybierając konto, które spełni nasze oczekiwania, nie zapłacimy nic za jego prowadzenie lub zapłacimy najmniejszą opłatę na rynku, jaka jest możliwa. Porównywarki pomogą również dobrać najlepiej dopasowane konto do naszych potrzeb. Bardzo duża ilość ofert sprawia, że bez większego problemu będziemy mogli otworzyć rachunek osobisty lub walutowy, który będzie posiadał odpowiednie funkcjonalności, na które liczymy np. przelewy ekspresowe, karty debetowe czy płatności BLIKiem.

Na jakiej podstawie powstało zestawienie rachunków osobistych?

Rankingi kont osobistych są bardzo złożonymi serwisami internetowymi, które pomagają nam wybrać korzystne konta bankowe i które zawierają wiele ofert. Rankingi te powstają w oparciu o wiele danych i informacji, które są analizowane oraz odpowiednio przedstawiane. Z pewnością na samym szczycie znajdują się konta najkorzystniejsze pod wieloma względami. Ustalając ranking, bierze się pod uwagę takie czynniki jak:

Odpowiednio, opłaty mają 50% wpływu na miejsce danego konta w rankingu, a funkcjonalność 20%. Analogicznie dwudziestoprocentowy wpływ mają również promocje, w których dostępne są dane konta. Najmniejszy wpływ, bo tylko 10% na miejsce kotna w rankingu ma aplikacja mobilna, która również jest istotnym elementem, wpływającym na nasz komfort użytkowania konta bankowego. Wszystkie te dane są ustalane w sposób zgodny z aktualnymi trendami czy w oparciu o opinie klientów. Dzięki temu ranking kont osobistych przedstawia listę kont, które ogólnie są korzystne — od tych dających najwięcej plusów.

Jak wybrać odpowiednie konto bankowe?

Jeśli wiemy już, czym jest ranking kont osobistych, dlaczego warto z niego korzystać i jak to robić, warto poznać również kilka podpowiedzi odnośnie tego, jakie konto wybrać, aby było dla nas korzystne. Każda osoba będzie miała swoje priorytety i oczekiwania względem konta, więc trudno podać konkretne rozwiązanie. Istnieje jednak kilka elementów, o których musimy pomyśleć, wybierając dane konto z rankingu. Pierwszym są opłaty. Jeśli konto bankowe jest nam potrzebne do podstawowych czynności i prostego użytkowania, warto wybrać konta darmowe, za które nie będziemy musieli płacić miesięcznie żadnej opłaty. Dotyczy to sytuacji, gdy chcemy jedynie otrzymywać wynagrodzenie, wysyłać przelewy, płacić rachunki czy mieć dostęp do bankowości internetowej. Jeśli chcemy korzystać z konta osobiście w oddziale banku, warto sprawdzić również w naszym mieście ilość placówek danego banku. Analogicznie, gdy zamierzamy często wypłacać gotówkę z bankomatu, powinniśmy sprawdzić, czy dane konta oferują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a jeśli nie to ile bankomatów znajduje się w pobliżu nas z danej sieci. Kolejnym elementem konta, o którym warto pomyśleć, jest jego funkcjonalności. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziemy potrzebowali karty debetowej, aplikacji bankowej z BLIKiem czy przelewów ekspresowych. Jeśli tak, należy wybrać konto, które daje te możliwości i jest darmowe lub przy opłacie miesięcznej za konto oferuje największy zakres funkcjonalności.

Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy otworzyć rachunek walutowy?

Bardzo często wybierając konto osobiste, używać będziemy go również w celu utworzenia konta walutowego. Może mieć ono formę subkonta do konta głównego lub bezpośrednio konta głównego w obcej walucie — w zależności od banku. Wybierając zatem walutowe konto osobiste, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich są godziny, w których możemy skorzystać z przewalutowania. Czasami dostępne jest ono jedynie od Poniedziałku do Piątku a czasami 24h niezależnie od pory dnia i tygodnia. To ważny element, gdyż potrzebując innej waluty w danej chwili, możemy znaleźć się w niekomfortowej sytuacji. Drugim elementem jest kurs przewalutowania. Poszczególne banki mogą oferować różny spread, co będzie wpływało na atrakcyjność zakupu i sprzedaży waluty. Spread jest to różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży danej waluty. Czasami może wynosić on nawet kilkanaście — kilkadziesiąt groszy. Niektóre banki posiadają jednak niższy spread lub kantory wewnątrzbankowe dla klientów danej marki gdzie możemy waluty wymienić przy spreadzie jedynie kilku groszowym.

Uwagę zwrócić powinniśmy też na opłaty, które będą towarzyszyły ew. otwarciu konta walutowego oraz jego prowadzeniu. Opłaty mogą być doliczane za sam fakt przewalutowania. Ważnym elementem, na który nie zwraca uwagi wiele osób, jest karta walutowa wydana do takiego rachunku. Jeśli podróżujemy za granicę lub chcemy mieć dostęp do obcej waluty, warto aby konto walutowe posiadało taką kartę np. w Euro lub Dolarach.

Porównywarka produktów bankowych
brak kont w porównaniu
Konta do porównania możesz dodać na stronie rankingu, lub na stronie porównywarki.
Aby dodać konto do porównania, kliknij przycisk przy interesującym Cię koncie:
Dodaj do porównania