Konto Przekorzystne w Pekao - opinie, analiza

Konto Przekorzystne w Pekao - opinie, analiza

Konto Przekorzystne to nowoczesne konto osobiste dla osób fizycznych. Kto może je założyć? Ile wynoszą koszty użytkowania, przelewów i wypłat z bankomatów? Jak wypada w porównaniu z innymi kontami osobistymi? Sprawdźmy.

Kto może założyć Konto Przekorzystne?

Konto Przekorzystne zastąpiło 4 wycofane z oferty Eurokonta (Kieszonkowe, Intro, Mobilne i Aktywne Plus) i jest obecnie jednym z flagowych produktów banku Pekao. Kto może je założyć?

Konto Przekorzystne może założyć osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Użytkownikiem rachunku może być także osoba małoletnia powyżej 13 r.z. W takich okolicznościach rachunek może założyć jednak nie ona sama, lecz jej pełnoletni przedstawiciel ustawowy — rodzic lub opiekun prawny.

Pekao umożliwia założenia konta na różne sposoby:

 • w aplikacji PeoPay – na selfie,
 • w serwisie internetowym Pekao24,
 • osobiście w dowolnej placówce banku.

Złóż wniosek na stronie banku To tylko 15 minut

Ile kosztuje prowadzenia Konta Przekorzystnego?

Jeszcze jakiś czas temu prowadzenie konta było bezwarunkowo darmowe jedynie dla osób, które nie ukończyły 26 r.ż. Starsi klienci mogli uniknąć opłaty po spełnieniu określonych kryteriów (zapewnienie w poprzednim miesiącu jednorazowego wpływu na konto kwoty co najmniej 500 zł i przynajmniej jednokrotne wykonanie płatności kartą do tego konta lub aplikacją PeoPay). Dziś korzystanie z Konta Przekorzystnego jest bezwarunkowo darmowe dla wszystkich klientów.

Konto Przekorzystne
Opłata za prowadzenie konta
0 zł
Otwarcie konta
0 zł
Oprocentowanie
0 %

Koszty użytkowania karty i wypłat z bankomatów

Standardowa opłata za korzystanie z karty płatniczej wynosi 4 zł. Można jej jednak uniknąć po zapewnieniu w poprzednim miesiącu jednorazowego wpływu na konto kwoty co najmniej 500 zł i przynajmniej jednokrotne wykonanie płatności kartą do tego konta lub aplikacją PeoPay.

Czy wypłaty z bankomatów także są darmowe?

To zależy. Dla osób do 26 r.z. wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie są całkowicie darmowe. Starsi klienci nie zapłacą za wypłaty z bankomatów Pekao. Po spełnieniu tych samych warunków, co przy zwolnieniu opłaty za kartę, unikną także opłat za dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów (także zagranicznych) w miesiącu. Koszt pozostałych to 2,3%, jednak nie mniej niż 5 zł.

Konto Przekorzystne
Typ karty płatniczej
Mastercard Debit FX
Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za kartę
4 zł
osoby poniżej 26. roku życia nie płacą za kartę. powyżej 26 r.ż. opłaty unikniemy jeżeli:
 • miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 500 zł (jednorazowy wpływ)
 • wykonamy co najmniej 1 transakcję kartą płatniczą
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - wszystkie bankomaty dla osób poniżej 26. roku życia
dla klientów powyżej 26. roku życia opłaty wynoszą:
 • 0 zł - bankomaty własne Banku Pekao
 • 0 zł - pierwsze dwie wypłaty z pozostałych bankomatów jeżeli spełnimy warunki zwolnienia z opłat (wpływy miesięczne min. 500 zł i 1 transakcja kartą)
 • 2,3% min. 5 zł - w pozostałych przypadkach
 • Wypłaty z bankomatów za granicą
  0 zł - wszystkie bankomaty dla osób poniżej 26. roku życia
  dla klientów powyżej 26. roku życia opłaty wynoszą:
  • 0 zł - jeżeli spełnimy warunki zwolnienia z opłat (wpływy miesięczne min. 500 zł i 1 transakcja kartą)
  • 2% min. 5 zł - w pozostałych przypadkach
  Wpłaty we wpłatomatach
  0 zł - wpłatomaty banku Pekao

  Złóż wniosek na stronie banku To tylko 15 minut

  Koszty przelewów z Konta Przekorzystnego

  Przelewy internetowe w złotówkach wykonywane z Konta Przekorzystnego są bezwarunkowo darmowe. Koszty pozostałych transferów kształtują się następująco:

  przelew w placówce banku – 10 zł, przelew za pośrednictwem serwisu telefonicznego – 4 zł, kody autoryzacyjne SMS – 0,20 zł (bezpłatnie przez Pekao Token),
  Konto Przekorzystne
  Przelew internetowy
  0 zł
  Przelew ekspresowy
  Zlecenie stałe
  0 zł
  Polecenie zapłaty
  0 zł
  Przelew SEPA
  9,90 zł
  Przelew SWIFT (za granicę)
  0,50%, min. 30 zł, maks. 250 zł
  Przelew Blik na telefon

  Pakiet Komfort do Konta Przekorzystnego

  Użytkownicy Konta Przekorzystnego mogą skorzystać z dodatkowego, bezpłatnego przez 6 miesięcy od momentu aktywacji, Pakietu Komfort. Składa się on z płatnego Pakietu Express Elixir i bezpłatnego dla klienta w całym okresie ochrony Pakietu Ubezpieczeń PZU SA.

  Płatności mobilne obsługiwane przez konto Przekorzystne

  Konto Przekorzystne
  Aplikacja mobilna
  • Tak
  Garmin Pay
  • Tak
  Apple Pay
  • Tak
  Google Pay
  • Tak
  Blik
  • Tak

  Konto Przekorzystne — tak czy nie?

  Konto Przekorzystne to uniwersalny produkt dla osób o różnych potrzebach.

  Jego niezaprzeczalną zaletą jest brak opłat za prowadzenie dla wszystkich klientów. Dzięki takiej konstrukcji staje się on świetnym wyborem nie tylko dla studentów oraz osób, które dopiero wkraczają w dorosłość, ale także dla osób starszych, którzy szukają nowoczesnego, niedrogiego konta osobistego. Dla tej grupy Konto Przekorzytne okaże się dobrym wyborem zwłaszcza przy aktywnym korzystaniu z rachunku, użytkowaniu karty płatniczej i/lub aplikacji. Możliwość uniknięcia opłat za kartę czy wypłaty z bankomatów warunkuje bowiem konieczność spełnienia dodatkowych wymogów.

  Wybór Konta Przekorzystnego powinni rozważyć także… podróżnicy. Szczególnie dla nich dużą zaletą jest atrakcyjna oferta produktów walutowych powiązanych z kontem. Użytkownicy Konta Przekorzystnego mogą korzystać z darmowego eurokonta walutowego dostępnego w 5 walutach: PLN, EUR, GBP, CHF, USD, dodatkowej usługi Kantor Pekao 24 oraz Karty Rewolucyjnej (Mastercard Debit FX i Visa Debit FX), którą zapłacą w EUR, GBP, USD oraz CHF bez naliczania prowizji banku.

  logo banku Bank Pekao
  Załóż Konto Przekorzystne w Bank Pekao
  Przejdź na stronę banku
  Komentarze

  Pablo 02.06.2022, 21:56
  Witam,
  Dzisiaj chciałem założyć konto przekorzystne metodą na selfi. Pomimo prawidłowej weryfikacji tożsamości metodą na selfi okazało się że niestety nie mogę zakończyć procesu złożenia wniosku. Powód. W ich bazie widnieje mój pesel. To nic, że już 10 lat jestem w innym banku. Konsultant stwierdził, że muszę udać się do oddziału banku. Po pierwsze nie mam zamiaru tracić czasu na stanie w kolejce. Po drugie nie otrzymam 200 premii. Trudno wybiorę inny bank
  Pozdrawiam
  Odpowiedz

  Niezadowolona 17.01.2023, 11:30
  Nie polecam! Nie dostałam żadnych promocji! Oszuści! Reklamacje się ciągną miesiącami. Konto oszczędnościowe wcale nie jest na 8%!! Niby powinno być na 8% a po przeliczeniu wychodzi, że jest na 5%. Brak słów nigdy nie miałam gorszego konta.
  Odpowiedz

  Józef 21.01.2024, 10:40
  Każdy SMS autoryzujący przelew z komputera =20gr
  Odpowiedz

  Dodaj komentarz