Konto Jakie Chcę w Santander - opinie, analiza

Konto Jakie Chcę w Santander - opinie, analiza

Santander Bank Polska, dostawca Konta Jakie Chcę, określa je mianem internetowego konta idealnie dopasowanego do potrzeb. Czy tak rzeczywiście jest? Czy Konto Jakie Chcę precyzyjnie odpowiada na potrzeby współczesnych użytkowników, wyróżniając się niskimi opłatami, wygodną obsługą i dodatkowymi, użytecznymi na co dzień korzyściami? Sprawdźmy.

Konto Jakie Chcę to podstawowy rachunek osobisty oferowany przez Santander Bank Polska. Kto może je założyć? Ile kosztuje jego prowadzenie i jakimi walorami, pośród innych dostępnych na rynku rachunków, góruje?

Złóż wniosek na stronie banku To tylko 15 minut

Kto może założyć Konto Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę to konto dla osób fizycznych, które ukończyły 26 lat. Młodsi klienci Santandera mogą założyć Konto Jakie Chcę dla Młodych z dodatkowymi korzyściami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o osobach wchodzących w dorosłość.

Ile kosztuje prowadzenia Konta Jakie Chcę?

Konto Jakie Chcę to konto warunkowo bezpłatne. W praktyce oznacza to, że aby uniknąć opłaty za jego prowadzenie musisz spełnić wskazane przez bank wymogi. Jakie? Aby prowadzenie konta było zupełnie darmowe, musisz w ciągu miesiąca zasilić je kwotą co najmniej 500 zł i zapłacić co najmniej 1 raz BLIK-iem lub kartą. Identyczne wymagania musisz spełnić, aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę do konta. Jeśli nie spełnisz obu kryteriów, opłata za konto wyniesie 6, a za kartę - 8 zł.

Konto Jakie Chcę
Opłata za prowadzenie konta
6 zł
opłaty możemy uniknąć spełniając warunki:
 • wpływ na konto musi wynieść min. 500 zł oraz
 • musimy wykonać co najmniej 1 transakcję kartą lub BLIKiem
Otwarcie konta
0 zł
Oprocentowanie
0 %

Konto Jakie Chcę — koszt wypłat z bankomatów

Użytkownicy Konta Jakie Chcę, nie zapłacą ani złotówki za wypłaty gotówki z bankomatów Santander Bank Polska oraz wypłaty BLIK-iem. Ile wyniosą koszty wypłat z obcych bankomatów?

Koszt wypłat z pozostałych bankomatów w Polsce wynosi 5 zł (możesz ich uniknąć, jeśli zamiast karty użyjesz do wypłaty BLIK-a), z bankomatów za granicą:

 • 5 zł — wypłata EUR + prowizja 2,8% wartości transakcji za przewalutowanie;
 • 10 zł + 2,8% wartości transakcji za przewalutowanie zł.

Złóż wniosek na stronie banku To tylko 15 minut

Jeśli chcesz korzystać z bankomatów innych sieci w Polsce i za granicą bez ograniczeń, możesz włączyć pakiet wypłat gotówki z bankomatów. Za 7 zł miesięcznie możesz wypłacać pieniądze z urządzeń na całym świecie bez dodatkowych kosztów.

Konto Jakie Chcę
Typ karty płatniczej
Karta Dopasowana (Mastercard / Visa)
Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za kartę
8 zł
opłaty możemy uniknąć spełniając warunki:
 • wpływ na konto musi wynieść min. 500 zł oraz
 • musimy wykonać co najmniej 1 transakcję kartą lub BLIKiem
Wypłaty z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - wszystkie bankomaty dla klientów do 26. roku życia
 • 0 zł - bankomaty Santander Bank Polska
 • 5 zł - pozostałe bankomaty dla klientów powyżej 26. roku życia
Wypłaty z bankomatów za granicą
 • 0 zł + 2,8% wartości transakcji dla klientów do 26. roku życia
 • 10 zł + 2,8% wartości transakcji za przewalutowanie zł dla klientów powyżej 26. roku życia
za 9 zł miesięcznie możemy wykupić pakiet wielowalutowy, który zwalnia z opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach za granicą (zapłacimy jednak prowizję 2,8% za przewalutowanie)
Wpłaty we wpłatomatach
0 zł - wpłatomaty własne Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę — koszty przelewów

Osoby korzystające z Konta Jakie Chcę nie zapłacą za:

 • zwykłe przelewy internetowe,
 • przelewy natychmiastowe,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • przelewy SEPA,
 • przelewy na telefon BLIK.

Koszt zlecenia zwykłego przelewu w oddziale banku to 10 zł, a koszt przelewu zagranicznego SWIFT - 0,2%, min. 20 zł maks. 200 zł

Konto Jakie Chcę
Przelew internetowy
0 zł
Przelew ekspresowy
0 zł
Zlecenie stałe
0 zł
Polecenie zapłaty
0 zł
Przelew SEPA
0 zł
Przelew SWIFT (za granicę)
0,2%, min 20 zł maks. 200 zł
Przelew Blik na telefon
0 zł

Złóż wniosek na stronie banku To tylko 15 minut

Dodatkowe korzyści z użytkowania Konta Jakie Chcę

Zakładając Konto Jakie Chcę, będziesz mógł połączyć swoją kartę Dopasowaną Visa lub Mastercard z kontami w EUR, USD, GBP za 0 zł. Dzięki takiej operacji będziesz wypłacał środki z zagranicznych bankomatów i płacił kartą za granicą bez konieczności dodatkowo płatnego przewalutowania środków. Zanim założysz konta w obcych walutach, upewnij się jednak, ile zapłacisz za ich prowadzenie. Może się bowiem okazać, że naliczając dodatkowe opłaty, bank zrekompensuje sobie utracone na przewalutowaniu profity, a cała operacja nie będzie wcale tak korzystna, jak może się wydawać.

Konto Jakie Chcę
Aplikacja mobilna
 • Tak
Garmin Pay
 • Tak
Apple Pay
 • Tak
Google Pay
 • Tak
Blik
 • Tak

Dużą zaletą rachunku jest dostęp do wygodnej w obsłudze aplikacji mobilnej z możliwością szybkiego logowania, dostępu do kantoru Santander, umożliwiającego szybką wymianę walut po korzystnych kursach czy możliwością zakupu biletów komunikacji miejskiej, opłacania parkingu czy zamawiania taksówek (usługa dostępna jedynie w wybranych miastach).

Znakiem rozpoznawczym Konta Jakie Chcę są także atrakcyjne promocje, programy partnerskie i systemy poleceń, zapewniające korzystne rabaty u partnerów banku i możliwość pozyskania dodatkowej gotówki.

Czy warto założyć Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska?

Konto Jakie Chcę, podobnie jak większość dostępnych na rynku rachunków osobistych umożliwia znaczące ograniczenie kosztów użytkowania i obsługi po spełnieniu określonych wymogów.

Jeśli aktywnie korzystasz z konta i wypełnisz wymogi niejako „przy okazji” wybór Konta Jakie Chcę może okazać się strzałem w dziesiątkę. Także z uwagi na nowoczesną aplikację mobilną i atrakcyjne programy partnerskie. Jeśli jednak na co dzień korzystasz z innego rachunku, na który regularnie wpływa (i będzie wpływać) Twoje wynagrodzenie, wybór rachunku Santandera okaże się gorszym pomysłem - 14 zł miesięcznie za użytkowanie konta.

logo banku Santander Bank Polska
Załóż Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska
Przejdź na stronę banku
Komentarze
Dodaj komentarz