Jak wpłacić pieniądze na konto i wypłacić z ROR-u gotówkę?

Jak wpłacić pieniądze na konto i wypłacić z ROR-u gotówkę?

Chcesz wpłacić na konto gotówkę? A może wypłacić pieniądze z ROR-u? Dziś omówimy najpopularniejsze (i niestandardowe) sposoby wykonywania takich operacji.

Okienko kasowe w banku to tylko jeden ze sposobów na wpłatę gotówki na konto osobiste i wypłatę środków z rachunku. Poza nim istnieje także szereg innych metod, które pozwalają zrealizować takie operacje — szybko, bezpiecznie i bardzo wygodnie. Także bez użycia karty płatniczej.

Jak wpłacić pieniądze na konto?

Dla wielu osób wpłata gotówki na konto osobiste jest tożsama z wizytą w oddziale banku. Nic dziwnego. Jeszcze jakiś czas temu taka forma dokonywania wpłat była najpopularniejsza spośród wszystkich dostępnych na rynku. Na skutek dynamicznego rozwoju bankowości elektronicznej i wszechobecnej cyfryzacji klienci banków coraz częściej korzystają z alternatywnych form dokonywania wpłat. Jakich?

Wpłatomaty i bankomaty z funkcją wpłatomatu.

Te sprytne urządzenia umożliwiają wpłatę gotówki na konto bez konieczności wizyty w oddziale i zazwyczaj… także bez dodatkowych kosztów. Biorąc pod uwagę fakt, że można je znaleźć nie tylko przy oddziałach banków, ale także na ulicach i w każdym większym centrum handlowym pozwalają oszczędzić czas i dokonać wpłaty przy okazji wykonywania innych czynności, np. zakupów. W zależności od tego, z jakiego urządzenia skorzystasz, bank zaksięguje środki bezpośrednio po dokonaniu wpłaty (przy wpłatomatach Twojego banku) lub następnego dnia (wpłatomaty obce).

Wpłata na poczcie

Jeśli w Twojej okolicy nie ma oddziału banku ani wpłatomatu, możesz wpłacić pieniądze na konto w oddziale Poczty Polskiej. Placówki pocztowe są dostępne w większości miast, miasteczek i wsi. Bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdujesz, nie powinieneś mieć więc żadnego problemu z dokonaniem wpłaty w ten sposób. Jeśli zasilisz swoje konto na poczcie, za transfer środków będziesz musiał zapłacić:

  • przy kwocie do 600 zł: 3,89 zł – wpłata standardowa; 3,99 zł – priorytet;
  • przy kwocie powyżej 600 zł: 0,7% wartości wpłaty.

Wpłata w sklepie

Od niedawna możesz wpłacić pieniądze na konto także w sklepie sieci Żabka lub Freshmarket. Aby zrealizować taką operację, będziesz potrzebował karty płatniczej i dowodu osobistego. Wpłaty możesz dokonać jedynie przy okazji zakupów, w sklepie dysponującym terminalem First Data przy użyciu karty Mastercard wydanej przez bank, umożliwiający dokonanie wpłaty w taki sposób.

Jak wypłacić pieniądze z konta?

Najpopularniejszą formą wypłaty gotówki z konta jest skorzystanie z bankomatu przy użyciu karty płatniczej. Jak wypłacić środki w inny sposób, także bez plastiku?

Wypłata środków w oddziale banku

Jak pokazują statystyki, wizyta w oddziale banku to druga, zaraz po bankomatach najpopularniejsza forma wypłaty gotówki z konta. Korzystają z niej przede wszystkim osoby starsze oraz wierne tradycyjnej kasowej obsłudze. Aby wypłacić środki w placówce, będzie Ci potrzebny dowód osobisty. Koszt wykonania takiej operacji zależy od konkretnego banku.

Wypłata pieniędzy z konta bez karty

Jeśli nie masz przy sobie karty, a chcesz wypłacić pieniądze z bankomatu, zrobisz to przy pomocy BLIK-a, systemu Apple Pay lub Google Pay. Wysokość prowizji za takie wypłaty zależy od konkretnego banku.

Wypłata w sklepie — cashback

Kolejną nowoczesną formą wypłaty środków z konta jest skorzystanie z usługi cashback. Dzięki niej pobierzesz gotówkę z konta… w kasie w sklepie lub na stacji benzynowej. Aby wypłacić pieniądze w ten sposób, zgłoś sprzedawcy chęć wypłaty gotówki. W celu dokonania transakcji potrzebna Ci będzie karta płatnicza lub smartfon z aplikacją mobilną banku.

Którą formę wpłaty i wypłaty warto wybrać?

Wielość dostępnych na rynku metod wpłat i wypłat daje klientom banków pełną dowolność wyboru. To, która z metod okaże się najlepsza, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeśli nie rozstajesz się ze swoim smartfonem i korzystasz z aplikacji mobilnej banku, wpłaty i wypłaty w bankomacie (z funkcją wpłatomatu) z pewnością ułatwią Ci życie. Jeśli nie wyobrażasz sobie bankowania bez kontaktu z „żywym człowiekiem”, najbezpieczniej będziesz czuł się, realizując takie operacje w oddziale.

Komentarze
Dodaj komentarz