Revolut — wygodna karta płatnicza, z funkcjami, które… Cię zaskoczą

Revolut — wygodna karta płatnicza, z funkcjami, które… Cię zaskoczą

Revolut to nie tylko wygodna i tania wielowalutowa karta płatnicza. To wszechstronne narzędzie, niezwykle przydatne podczas podróży, zwłaszcza zagranicznych. Jakie możliwości zapewnia Revolut, ile kosztuje jego obsługa i jak wnioskować o kartę? Sprawdźmy.

Wielu globtroterów żartuje, że swoje podróżnicze doświadczenia dzieli na dwa okresy — przed i po pojawieniu się na rynku karty Revolut. Choć takie deklaracje warto potraktować z przymrużeniem oka, nie ulega wątpliwości, że karta Revolut na dobre zmieniła oblicze międzynarodowych transakcji płatniczych. Dlaczego?

Revolut — rewolucja w zagranicznych transakcjach płatniczych

Jeśli podróżujesz za granicę, wiesz z pewnością, na jakich zasadach banki przeliczają zagraniczne operacje płatnicze — wypłaty środków z bankomatu oraz transakcje bezgotówkowe realizowane w sklepach, restauracjach czy na lotniskach.

Z powodu mało korzystnych dla użytkowników kart mechanizmów takie operacje są stosunkowo kosztowne. Z pomocą umęczonym bankowymi prowizjami i podwójnym przewalutowaniem podróżnikom przyszedł właśnie Revolut.

Czym jest Revolut?

Revolut to wielowalutowa karta płatnicza z ogromem przydatnych użytkownikom funkcji dodatkowych. Zsynchronizowana z aplikacją mobilną umożliwia wygodne zarządzanie portfelem przez telefon. Twórcą karty Revolut jest brytyjski start-up, uruchomiony w 2015 roku. Od momentu powstania, zyskał ponad 7 mln klientów w całej Europie.

W czym tkwi sekret Revoluta?

Revolut to produkt skierowany przede wszystkim do podróżników. To właśnie oni odczują największe korzyści korzystania z karty. Realizując zagraniczne operacje, unikną bowiem wysokich kosztów przewalutowania i prowizji, typowych dla banków.

Revolut wykorzystuje bowiem mechanizm rozliczania płatności po kursie międzybankowym. A to skutkuje zdecydowanie niższymi niż w bankach kosztami wypłat środków z bankomatów oraz transakcji bezgotówkowych realizowanych kartą.

Jak działa Revolut?

Sięgając po Revolut, automatycznie zyskasz rachunek w ojczyźnie karty — Wielkiej Brytanii oraz konto w euro. Będziesz mógł także aktywować subkonta aż w 29 (!) walutach (PLN, EUR, USD, GBP, CHF, AED, AUD, CAD, CZK, DKK, HKD, HUF, ILS, JPY, MAD, NOK, NZD, QAR, RON, SEK, SGD, THB, TRY, ZAR).

Jeśli w najbliższym czasie planujesz odwiedzić Stany Zjednoczone, aktywuj odpowiednie subkonto i zasil je środkami. W ten sposób złotówki zostaną przewalutowanie na dolary (po bardzo korzystnym kursie).

Przy pomocy karty zapłacisz w internecie oraz stacjonarnie — w sklepach, restauracjach i punktach usługowych. Wypłacisz także środki z bankomatu (darmowe przy określonych limitach) i zrealizujesz przelewy (darmowe przy określonych limitach). Karta samodzielnie zweryfikuje, że będziesz płacił dolarami i pobierze pieniądze z właściwego subkonta. A to sprawi, że unikniesz dodatkowych kosztów wynikających z przewalutowania.

Revolut — najpopularniejsze i najbardziej przydatne funkcje

Karta Revolut to nie tylko tanie płatności. Korzystając z karty, zyskasz dostęp także do:
  • wygodnego w obsłudze ubezpieczenia podróżnego;
  • ubezpieczenia telefonu;
  • zarządzania portfelem kryptowalut;
  • sejfów, które pomogą Ci regularnie oszczędzać na wybrany cel;
  • konta junior, które pomoże Twojemu dziecku zarządzać własnym budżetem.

Ile kosztuje karta Revolut?

W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać kartę Standard (za darmo), Plus (14,99 zł/miesiąc), Premium (29,99 zł/miesiąc) lub Metal (49,99 zł/miesiąc).

Poniżej przedstawimy funkcjonalności i koszty użytkowania karty Standard. Szczegółowe informacje o pozostałych planach znajdziesz na stronie internetowej https://www.revolut.com/.

Karta Revolut Standard zapewni Ci:
  • bezpłatne konto w Wielkiej Brytanii;
  • darmowe konto Euro IBAN;
  • bezpłatne wypłaty z bankomatów (do kwoty 800 zł);
  • konto Revolut Junior (dla 1 dziecka);
  • bezpłatna wymiana walut (bez opłat wyłącznie od poniedziałku do piątku do kwoty 5000 zł miesięcznie).

Jak zamówić kartę Revolut?

Kartę Revolut możesz zamówić na stronie https://www.revolut.com/ lub bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Karta przybiera formę tradycyjnej karty Mastercard lub Visa. Operator daje także możliwość korzystania z karty wirtualnej, zapewniającej pełne bezpieczeństwo środków.

Komentarze
Dodaj komentarz